Rolety rzymskie Jesteśmy firmą, która "zjadła zęby" na roletach rzymskich. Można u nas zaopatrzyć się zarówno w podstwowe elementy do produkcji rolet rzymskich, poprzez uzbrojone szyny do uzupełnienia tylko o tkaninę, jak też zamówić wykonanie kompletnej rolety rzymskiej.

Czerwona roleta rzymska

Dwie rolety rzymskieRolety rzymskie w kuchniRoleta rzymska - wiśniaRoleta rzymska - jasna rozwiniętaRoleta rzymska zwiniętaDwie rolety rzymskie

Aktualnie proponujemy 3 systemy do rolet rzymskich: dwa sznurkowe i jeden łańcuszkowy.

 

Rolety rzymskie
Stanowią efektowną dekorację zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i stylowych. Można je wykonać prawie z każdej z dostępnych tkanin zasłonowych. Mogą więc pogodzić gusta zwolenników tradycyjnych zasłon i zwolenników rolet. Roleta rzymska, oparta na materiale firanowym jest bardzo ciekawym uzupełnieniem tradycyjnych zasłon.

Roleta rzymska

Rolety z systemem łańcuszkowym
Najbardziej rozpowszechniony i najwygodniejszy do obsługi w roletach rzymskich jest napęd łańcuszkowy. W roletkach produkowanych przez naszą firmę stosujemy szynę górną z aluminium lub PCV. Odpowiednie przełożenie mechanizmu powoduje, że każdą roletę można z łatwością podnieść.

Roleta rzymska do montażu

Sposób montażu:

  • wieszając roletę na ramie okna za pomocą metalowo-plastikowych uchwytow (bezinwazyjny)
  • przyklejając rynnę rolety do ramy okna za pomocą dwustronnej piankowej taśmy klejącej, (bezinwazyjny)
  • mocując do ściany lub sufitu za pomocą metalowych uchwytow i kołkow rozporowych.


W dwóch pierwszych sposobach montażu wykonujemy oddzielną roletę na każde skrzydło okienne. Jeżeli chcemy zasłonić roletą powierzchnię całej wnęki okiennej to stosujemy uchwyty ścienno-sufitowe.

Cała roleta rzymska
Elementy montażowe do rolet rzymskich

Rolety sznurkowe
System sznurkowy to najprostszy, delikatny i estetyczny system podnoszenia rolet rzymskich. Rekomendowany raczej do niezbyt ciężkich tkanin. System ten doskonale sprawdza się przy roletach na niezbyt dużych wysokościach, jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym od łańcuszkowego.

Mechanizm rolety rzymskiej

Rolety na bazie listwy drewnianej
Bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność i niezwykle atrakcyjną cenę są rolety robione na bazie listwy drewnianej i bardzo prostego mechanizmu blokującego. Rolety są bardzo lekkie. Nadają się do bezpośredniego montażu do listwy przy szybie okna przy użyciu zwykłych wkrętów, ale również do samej ściany bądź sufitu przy użyciu metalowych uchwytów. Szczególnie często łączony jest ten prosty system z tkaninami z juty lub matami drewnianymi.

Duża roleta rzymska

Projekt i wykonanie: kwitowski.com